Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Energetyków dzieci nie kupią. Jest projekt ustawy. Dr Sutkowski: jestem za zakazem

Kamil Bortniczuk ogłosił, że złożył projekt ustawy, która sprawi, że młodzież będzie mieć ograniczony dostęp do napojów energetycznych. To krok w dobrą stronę? – Zdecydowanie tak, ale w ślad za tym musi iść dobra kampania informacyjna, by uświadomić konsumentów, jakie są skutki picia napojów energetycznych - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. - Młodzi ludzie muszą sobie zdawać sprawę z tych skutków. A tymczasem dziś w każdym sklepie mogą kupić nieograniczoną liczbę takich napojów. Energetyki zawierają substancje, które działają euforyzująco na organizm i mają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, a także na układ sercowo-naczyniowy. Nadużywanie tego typu środków może powodować zaburzenia rytmu serca, napady padaczkowe, a nawet spowodować nagły zgon sercowy. Dlatego jestem za zakazem i edukowaniem społeczeństwa.

26
Podziel się:
KOMENTARZE
(26)
Slawcio
rok temu
Za miesiąc ustawa o obowiązkowym wzorze fryzury i łupieżu na marynarkach. A buty tylko od czapy i brudne. Jak za Mao w Chinach.
Aluminium
rok temu
Aluminum i inne metale ciezke, toksyczne, rakotworcze slodziki, kwas askorbinowy wchodzacy w reakcje z metalami z puszki, dopalacze w plynie. Zdrowka!
Wxzoraj
rok temu
Wczoraj pod zabka: dziewczynka i dwoch chlopcow. Lat 12. Kazde z nich po 2 puszki energetykow plus cola dietetyczna slodzona chemia. Wsztscy bladzi z syfami na twarzy. Fu
Litua
rok temu
W enegetykach są obecne bardzo wysokie stężenia kofeiny. Dzieciom nie podaje się czarnej kawy a w napoju energetycznym zawartość kofeiny wielokrotnie przekracza ilość w kofeiny w jednej filiżance kawy. Kawa jest dla dorosłych więc Red Bull tym bardziej. Nikt nie ukrywa składu produktów. Na puszce z energetykiem można sobie przeczytać, tyle,cze nikt tego nie czyta. Zbędny trud czytania.
yogin2
rok temu
Co parlamentarzyści redbulle nie posoliły?
...
Następna strona