Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Ważna zmiana od 8 stycznia. Chodzi o skierowanie lekarskie

568
Podziel się:

8 stycznia 2021 roku wchodzą w życie ważne zmiany dla pacjentów. Skierowania na leczenie będą wystawiane jedynie w formie elektronicznej, czyli e-skierowania.

Ważna zmiana od 8 stycznia. Chodzi o skierowanie lekarskie
E-skierowanie obowiązkowe od 8 stycznia (123RF)

Od 8 stycznia skierowanie na leczenie tylko w formie elektronicznej. To kolejny krok wkraczania w cyfrową erę służby zdrowia. A co z osobami, które nie radzą sobie z technologicznymi nowinkami? Muszą liczyć na pomoc bliskich.

Skierowania na leczenie w formie elektronicznej wystawia się je podobnie jak e-receptę. Lekarz wprowadza wymagane dane pacjenta do systemu gabinetowego, podłączonego do platformy e-zdrowie (P1) lub za pomocą aplikacji gabinet.gov.pl i podpisuje cyfrowo.

Jeśli pacjent posiada Internetowe Konto Pacjenta (IKP), otrzyma 4-cyfrowy kod - SMS-em lub mailem. W przeciwnym wypadku - otrzyma wydruk informacyjny. E-skierowanie jest automatycznie przypisywane do wybranej placówki. Nie można go zrealizować w innej.

Lekarz będzie mógł wystawić papierowe skierowanie od 8 stycznia tylko w przypadku awarii i braku dostępu do internetu lub systemu gabinetowego albo systemu e-zdrowie (P1).

Zobacz także: Szpital modułowy w Bolesławcu. "Obiekt będzie służył przez wiele lat"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(568)
Zniesmaczona!
2 lata temu
A co z osobami chorymi, które nie radzą sobie z elektroniką? Moja rówieśnica wszystkie opłaty na poczcie... Bo komputer tylko odkurza... Syn co parę tygodni z innego miasta przyjeżdża... Ale da tacy co nawet syna/ córki nie mają.
EWA Ż.
3 lata temu
Elektroniczne skierowanie do specjalisty na zdalną wizytę. Już lekarze nie są potrzebni tylko informatycy i dobre aplikacje, które cię zdiagnozują, przepiszą receptę i skierują do następnej apki na dalsze badania :)))
marta
3 lata temu
Natychmiast zaszczepić lekarzy i cały personel medyczny i otwierać przychodnie .Ludzie umierają bez pomocy !
Lekarz
3 lata temu
No nie będę wystawiał. Mam tylko rok do emerytury. Szkoda fatygi.
EMERYT
3 lata temu
Lekarze pie kontaktu mają płacone od sztuki zapisanej na jego gabinet i nazwisko ,wiec jak ma tyś pacjentów i od każdego po parę zł ,nie-wiem ale ok 5 zł pewnie ma to po co mu leczyć w gabinecie --- łat wiei i bezpieczniej telefonicznie
...
Następna strona