Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Rzecznik MŚP za otwarciem aquaparków i basenów

23
Podziel się

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz popiera propozycje protokołów sanitarnych otrzymane od przedsiębiorców z branży basenowej i opowiada się za otworzeniem aquaparków, pływalni, term i saunariów.

Rzecznik MŚP za otwarciem aquaparków i basenów
Rzecznik MŚP Adam Abramowicz apeluje o otwarcie basenów i aquaparków (Biuro Rzecznika MŚP)
bDJMLBph

"W związku z opracowaniem przez przedsiębiorców z branży basenowej propozycji 'protokołów sanitarnych' umożliwiających częściowe przywrócenie działalności aquaparków, pływalni, term i saunariów, Rzecznik MŚP ponownie występuje do właściwych organów państwa o zajęcie stanowiska w tej sprawie" - czytamy w komunikacie.

Protokoły sanitarne zostały opracowane przez nowopowstałe Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, reprezentujące ok. 130 aquaparków i ponad 730 pływalni, które wniosło również o powołanie w trybie pilnym międzyresortowej grupy roboczej, odpowiedzialnej za wypracowanie rozwiązań problemów tej branży.

bDJMLBpj

Przedstawiciele branży opracowali ponadto postulaty zmian odpowiednich przepisów w zakresie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zobacz także: Obostrzenia pandemiczne. Będzie bunt? "Ludzie w Karpaczu mają dość"

Jednym z sektorów najbardziej dotkniętych restrykcjami związanymi z pandemią koronawirusa jest szeroko pojęta branża fitness. "Już 18 kwietnia 2020 r. Rzecznik MŚP apelował, aby wyznaczono datę 4 maja 2020 r. dla przedsiębiorców z branży fitness, prowadzących baseny, siłownie, łaźnie, sauny w celu umożliwienia prowadzenia działalności gospodarczej w tych zakresach" - przypomina biuro rzecznika.

bDJMLBpp

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz powołuje się przy tym na fakt, że wśród zasad prawidłowego żywienia związanych z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, opracowanych w Instytucie Żywności i Żywienia, podkreślono, że "aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia".

Jak dodano w komunikacie, na problemy związane z zamknięciem branży basenowej Abramowicz wskazywał również w październiku, w pismach do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podnosił wtedy, że "aktywność fizyczna służy budowaniu odporności, dzięki której lepiej znoszone są rozmaite infekcje, w tym COVID-19".

Jak podkreślono, w ocenie rzecznika MŚP istnieje już dostatecznie dużo opracowań i ekspertyz świadczących o tym, że otwarcie obiektów basenowych nie będzie zwiększało ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJMLBpK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
sbainka
2 miesiące temu
otworzyc wszystko!!! stop niszczeniu ludzi. co daja te obosostrzenia? wirus nie zniknal
piotr
2 miesiące temu
Po co w ogole cokolwiek zamykac to jest bez sensu wirus nigdy nie zniknie szczepionka tez niewiele da bo wirus sie natychmiast dostosuje czyli zmutuje Covid jest naprawde niegrozny jesli na 6 milionow infekcji z powodyu ale naprawde covida zmarlo okolo 6 tys osob reszta to tzw choroby wspolistniejace czyli wszyscy ktorzy zmarli ale mieli wynik testu pozytywny rownie dovbrze powinni wpsywac ze opryszczka jest zabojcza bo mnostwo ludzi krzy umieraja sa jej nosicielem
Romo
2 miesiące temu
Oczywiście,ma rację tylko jego a właściwie ich argumentacja nie przemówi w żaden sposób do pustych głów !!! KTO WIERZY W TO ŻE ICH DZIAŁANIA SĄ DLA DOBRA SENIORÓW,NAS,WSZYSTKICH LUDZI ??? KTOŚ JESZCZE WIERZY W TAKIE BREDNIE? ICH DZIAŁANIE NICZEGO NIE BUDUJĄ,NICZEGO NIE CHRONIĄ,BURZĄ,NISZCZĄ I PRÓBUJĄ NAS ZNIEWOLIĆ PRZY POMOCY MEDIÓW(MARCHEWKI) I PRZY POMOCY SANEPIDU I POLICJI (KIJA)!!! SZMATKA MA OCHRONIĆ NAS PRZED WIRUSEM ??? LITOŚCI...
bDJMLBpL
Byk
2 miesiące temu
Halo halo panie rzeczniku a co z firmami które zostały zamknięte 16 października i nie dostały pomocy ?? Już pan nie walczy o nich ??? Jest pan już z rządem a nie z przedsiębiorcami???
Alek
2 miesiące temu
Ludzie, wystarczy zasłaniać twarz w bliskich kontaktach, A w łaźni czy na basenie chyba nie ma warunków do rozwoju wirusa, chyba, że ktoś kogoś opryska sliną , A chyba w dwójkę się nie pływa
...
Następna strona