Notowania

wiadomości
27.04.2012 17:50

Leki - lista majowa

Mniej za leki zapłacą chorzy na nadciśnienie, a więcej - chorzy na cukrzycę. Tak wynika z analizy nowego wykazu leków refundowanych, który będzie obowiązywał od 1 maja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Michał Pilkiewicz - szef IMS Polska- firmy monitorującej rynek farmaceutyczny powiedział IAR, że chorzy z pięciu grup zaoszczędzą w wydatkach na leki. Na lekach na nadciśnienie - chorzy zaoszczędzą 200 mln zł , na lekach obniżających poziom cholesterolu - ponad 60 mln złotych a także na lekach na przerost prostaty i na specyfikach stosowanych w leczeniu alergii i w chorobach depresyjnych.
Pilkiewicz zaznaczył, że niektórzy chorzy zapłacą więcej. Cukrzycy za testy do mierzenia poziomu cukru we krwi dopłacą ponad 124 miliony w skali roku, sporo więcej zapłacą chorzy na schizofrenię, padaczkę i cierpiący na chorobę wrzodową żołądka.
Nie wszystkie leki, które były na liście chemioterapii i stosowane w programach terapeutycznych znalazły się w wykazie leków refundowanych. Zmiany w refundacji tych leków nastąpią 1 lipca. Resort zdrowia prowadzi jeszcze negocjacje z firmami produkującymi leki. .

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz