Lekkoatletyka - Agnieszka Ciołek trzecia w maratonie w Düsseldorfie; rekord trasy Etiopczyka Tulu

0

lekkoatletyka - maraton - Düsseldorf - Agnieszka Ciołek - Marcin Błaziński - Dereje Tulu - Melkam Gizaw

Agnieszka Ciołek zajęła trzecie miejsce w maratonie w Düsseldorfie; wynikiem 2 godziny, 33 minuty i 36 sekund była mistrzyni kraju na tym dystansie oraz w biegu na 10000 metrów, poprawiła rekord życiowy. Wygrała Melkam Gizaw z Etiopii z czasem 2:26.24, która wyprzedziła Kenijkę Rebeccę Kangogo Chesire (2:27.52).

Również wśród mężczyzn najlepszy, po biegaczach z Afryki wschodniej, był Polak. Marcin Błaziński zajął jednak 10. miejsce (2:14.45), a ponadto od października 2011 r. reprezentuje barwy Niemiec. Wygrał Etiopczyk Dereje Debele Tulu z rekordem trasy - 2:07.48. Kolejne miejsca na podium zajęli Kenijczycy: Pius Dominic Ondoro (2:08.17) i Duncan Koech (2:09.10).