Lekkoatletyka - Maraton w Londynie: wygrana Priscah Jeptoo

0

Lekkoatletyka - Maraton w Londynie - Priscah Jeptoo

Srebrna medalista igrzysk olimpijskich w Londynie, Priscah Jeptoo, została zwyciężczynią 33. Maratonu Londyńskiego. 29-letnia Kenijka trasę 42,195 m prowadzącą z Greenwich Park do mety usytuowanej na słynnej alei The Mall, pokonała w czasie 2 godzin, 20 minut i 15 sekund. W ubiegłym roku na tej samej trasie Jeptoo zajęła trzecie miejsce.
Drugie miejsce w niedzieolnym biegu zajęła także reprezentantka Kenii, Edna Kiplagat - aktualna mistrzyni świata straciła do swojej rodaczki minutę i 17 sekund (czas 2:21:32). Drugie miejsce Kiplagat to powtórzenie wyniku sprzed roku - wtedy zwyciężyła inna Kenijka, Mary Keitany.
Na trzeciej pozycji bieg w Londynie ukończyła Yukiko Akaba - jej czas to 2:24:43. Japonka osiągnęła swój najlepszy wynik w trzecim starcie w stolicy Wlk. Brytanii - wczesniej biegała tu dwukrotnie, zajmowała za każdym razem szóste miejsce.