Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lekkoatletyka - MŚ - Grzegorz Sudoł szósty w chodzie na 50 km

0
Podziel się
bErkeNAl

lekkoatletyka - mistrzostwa świata - Moskwa - Grzegorz Sudoł

Grzegorz Sudoł zajął szóste miejsce w finale chodu na 50 kilometrów, podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie.
Polak szedł w czołówce od początku rywalizacji. Po 10 km był szósty, a po 30 - nawet prowadził. Wtedy w czołówce było pięciu chodziarzy, którzy mieli niemal pół minuty przewagi nad pozostałymi. Oprócz Polaka na czele stawki szli Robert Heffernan oraz Rosjanie Michaił Ryżow i Iwan Noskow oraz Francuz Yohann Dinniz. Na kolejnych kilometrach Sudoł nieco osłabł i po 40 kilometrach był trzeci ze stratą 50 sekund do Irlandczyka.
Do mety Polak dotarł na szóstym miejscu ze stratą 3 minut i 24 sekund do zwycięzcy (3:41,20) - co jest jego nowym rekordem życiowym.
Mistrzem świata został Irlandczyk Robert Heffernan z czasem - 3 godziny 37 minut i 56 sekund. Drugi był Rosjanin Michaił Ryżow, a trzeci Australijczyk Jarred Tallent.
Z pozostałych naszych reprezentantów uczestniczących w chodzie na 50 km Łukasz Nowak był 8. z czasem 3:43,38, a Adrian Błocki - zajął 21. miejsce - 3:51,00

Naczelna Redakcja Sportowa PR / dm

bErkeNAO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)