Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lennon - rocznica

0
Podziel się

W przypadające dzisiaj 70. urodziny Johna Lennona w trzech miejscach na świecie spoczną zapieczętowane "kapsuły czasu". Mają one zachować dla przyszłych pokoleń spuściznę po jednym z największych muzyków rocka i popu.

bEgRcwTF

Kapsuły zostaną umieszczone w Hali Rocka w Cleveland w stanie Ohio, na uniwersytecie w Liverpoolu w Anglii i w islandzkim Reykjaviku, gdzie stoi zainspirowana przez Lennona Wieża Pokoju "Imagine". W kapsułach znajdą się pamiątki po Johnie Lennonie, wspomnienie wdowy po nim, Yoko Ono, listy fanów i pełny, ilustrowany katalog nagrań z ostatniej dekady życia muzyka, już po rozpadzie Beatlesów. Znajdą się w nich również egzemplarze "Wizji Johna Lennona" - czyli zestaw książek, dzieł plastycznych i reklam jego płyt.
Tymczasem wyszukiwarka Google uczciła urodziny Lennona specjalną kreskówką, która otwiera dziś katalog stron internetowych o zamordowanym 30 lat temu w Nowym Jorku Beatlesie. Lokalna rozgłośnia BBC w jego rodzinnym Liverpoolu zamieściła natomiast na swej stronie internetowej recenzje jego wszystkich samodzielnych albumów. Zwraca przy tym uwagę, że już w pierwszym z nich Lennon okazał się prekursorem późniejszego o prawie dekadę punk-rocka.

bEgRcwUi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)