Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia-rozwój wydarzeń

0
Podziel się

Wojska libijskiej Przejściowej Rady Narodowej zajęły obszar Czerwonej Doliny w Libii. Premier libijskiego rządu tymczasowego Mahmud Dżebril ma dziś przybyć do Trypolisu. Tymczasem w Tunezji zatrzymano jednego z najbliższych współpracowników libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego.

bEijNpGt

Czerwona Dolina to jeden z kluczowych obszarów, które do tej pory były pod kontrolą sił Kadafiego. W odległości 60 kilometrów od tego miejsca znajduje się Syrta, skąd pochodzi Muammar Kadafi.
Tymczasem, jeden z najbliższych współpracowników Kadafiego generał Chuildi Hamidi został zatrzymany w Tunezji przy próbie opuszczenia tego kraju. Hamidi chciał odlecieć z Tunezji wraz z rodziną, jednak służby graniczne zatrzymały go na terenie międzynarodowego portu lotniczego w Tunisie.
Generał Hamidi był jednym z bliższych współpracowników Kadafiego. W 1969 roku uczestniczył w zamachu stanu, który wyniósł go do władzy. 20 czerwca jego dom rodzinny został zbombardowany przez siły NATO. Według władz libijskich, zginęło wtedy 15 osób, w tym troje dzieci.

bEijNpGW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)