Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Licheń - Komorowski - Kaczyński

0
Podziel się

Marszałek Sejmu i kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski z nadzieją przyjmuje wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego - kandydata PiS na najwyższy urząd w państwie.

bEgQLCjp

Lider Prawa i Sprawiedliwości wezwał do zakończenia - jak się wyraził - "wojny polsko-polskiej".

Komorowski spotkał się w Licheniu z sołtysami biorącymi udział w dorocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. "Wypowiedź pana Jarosława Kaczyńskiego o potrzebie zakończenia wojny polsko - polskiej jest według mnie dobrym skutkiem mojego wystąpienia nad trumną Lecha Kaczyńskiego" - oświadczył kandydat PO na prezydenta. Zdaniem Komorowskiego, zakończenie sporów politycznych stworzyłoby pole do porozumienia i współpracy.

W tym samym czasie, kiedy Bronisław Komorowski był w Licheniu kampanię prowadzili zwolennicy PiS-u. Na terenie sanktuarium rozdawali ulotki nawołujące do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego. Mieli także transparenty z hasłami - "hamuj nie jesteś prezydentem" i "chcemy prawdy o Smoleńsku".

bEgQLCjr

W 18 Ogólnopolskiej Pielgrzymce brało udział kilka tysięcy sołtysów z całego kraju.Sołtysi przez ponad 2 godziny zadawali marszałkowi pytania. Najczęściej poruszaną sprawą była tegoroczna powódż. Sołtysi wzywali rządzących do podjęcia działań na rzecz ochrony przeciwpowodziowej. Bronisław Komorowski tłumaczył, że przez wiele lat wszyscy oszczędzali na infrastrukturze hydrotechnicznej. Dodał, że na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego zaproponował trzy ustawy, które mogą przyspieszyć budowę zbiorników retencyjnych i wałów przeciwpowodziowych.

Jedna z ustaw mówi o uproszczonym systemie wykupu gruntów pod budowle hydrotechniczne, druga ma ograniczyć beztroskę przy wydawaniu zezwoleń na budowę na terenach zalewowych, natomiast trzecia - to rządowy 10-letni program budowy najważniejszych zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

bEgQLCjS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)