Notowania

wiadomości
20.08.2011 13:59

Liga Arabska - Izrael - Palestynczycy

Liga Arabska - Izrael - Palestyńczycy

Podziel się
Dodaj komentarz

Liga Państw Arabskich na jutrzejszym nadzwyczajnym posiedzeniu w Kairze omówi sytuację w Strefie Gazy. Posiedzenie zostało zwołane na wniosek palestyńskiego kierownictwa po serii ataków wojsk izraelskich na przygraniczne terytoria palestyńskie, w wyniku których w ciągu ostatnich trzech dni zginęło co najmniej 15 osób, w tym dzieci.
Wcześniej prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zażądał zwołania w sprawie izraelskich ataków w Strefie Gazy nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.
Sytuacja w Strefie Gazy uległa znacznemu zaostrzeniu po śmierci w zamachu terrorystycznym ośmiorga obywateli Izraela. W czwartek w pobliżu granicy z Egiptem bojownicy palestyńscy ostrzelali izraelskie autobusy. W innym zamachu ładunek wybuchowy zniszczył izraelski pojazd wojskowy. W odwecie armia izraelska dokonała serii ataków lotniczych na cele palestyńskie. Jak informują agencje, w ciągu minionej doby na terytorium Izraela Palestyńczycy wystrzelili kilkadziesiąt pocisków rakietowych . Wiekszość z nich została zneutralizowana przez izraelski system antyrakietowy. Jedna z rakiet spadła jednak na miasto Asznod, raniąc 6 osób.
Egipt odwołał dziś swojego ambasadora w Izraelu w związku z incydentem na Półwyspie Synaj, w którym zginęło pięciu egipskich policjantów. W miniony czwartek podczas operacji armii izraelskiej przeciwko islamskim bojownikom. Według władz egipskich, policjanci zostali ostrzelani przez izraelski śmigłowiec.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz