Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Litwa-Eurowizja-Polka

0
Podziel się

Ewelina Saszenko, Polka z Wileńszczyzny, będzie reprezentowała Litwę na tegorocznym konkursie Eurowizji w Dusseldorfie. Znana już nie tylko na Litwie artystka wczoraj późnym wieczorem wygrała krajowe eliminacje.

bEhhkEid

Tuż po ogłoszeniu wyników Ewelina Saszenko mówiła, że zwycięstwo to dla niej ogromne szczęście. "Mam nadzieję, że godnie zaprezentuję swój kraj w konkursie Eurowizji" - powiedziała. W finale o prawo do reprezentowania Litwy walczyło 13 wykonawców. Piękna i utalentowana Polka z Wileńszczyzny wystąpiła z piosenką "C'est ma vie". Wykonała ją po francusku i angielsku. Tym razem opinie jury i widzów pokryły się. Polka z Litwy wygrała głosowanie przewagą prawie dwóch tysięcy głosów.
Ewelina Saszenko jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na wydziale wokalnym Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Pochodzi z podwileńskich Rudziszek. Tam ukończyła szkołę z polskim językiem nauczania. Jest wielokrotną laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali piosenki. Występowała na scenach Polski, Łotwy, Czech, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

IAR

bEhhkEiG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)