Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lizbona - manifestacja

0
Podziel się:

W Lizbonie rozpoczęła się największa manifestacja przeciwników NATO. Organizatorzy zapowiadają, że w proteście weźmie udział kilka, a nawet kilkanaście tysięcy osób.

Lizbońską manifestację zorganizowano pod hasłem "Pokój - tak! NATO -nie!". Do protestu przyłączyło się ponad sto organizacji z Portugalii i z innych krajów. Chcemy przekonać Portugalczyków, że idea NATO jest sprzeczna z naszym prawem - podkreśla organizator manifestacji Filipe Ferreira. "Nawet w portugalskiej konstytucji zapisano, że konflikty powinny być rozwiązywane pokojowo. Dlatego uważamy, że przynależność do NATO jest wbrew naszej konstytucji" - powiedział Polskiemu Radiu. .
Do tej pory antynatowskie demonstracje przeważnie kończyły się starciami między manifestantami a policją. Filipe Ferreira przekonuje jednak, że tym razem protest będzie miał pokojowy charakter.
Portugalska policja twierdzi, że spodziewa się ze strony przeciwników NATO co najwyżej niegroźnych incydentów. Zapewnia jednak, że funkcjonariusze są przygotowani na każdą ewentualność.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)