Notowania

wiadomości
14.08.2011 13:37

Londyn - zamieszki - Cameron - policja

Brytyjscy policjanci są oburzeni na premiera Davida Camerona, który po zamieszkach minionego tygodnia zwrócił się o pomoc do byłego szefa policji w Los Angeles. Bill Bratton - autor polityki "zerowej tolerancji" będzie doradzał brytyjskiemu premierowi, jak pokonać gangi na ulicach Londynu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tymczasowy komisarz Scotland Yardu Tim Godwin i typowany na jego następcę Sir Hugh Orde - szef stowarzyszenia policji, obdarzony tytułem "pierwszego konstabla" - są podwójnie oburzeni na premiera Camerona. Policja sama przyznała wprawdzie, że nie od razu przyjęła właściwą strategię wobec rozruchów, ale z wypowiedzi premiera można było wnosić, że dopiero jego powrót z wakacji zmobilizował ją do skutecznej akcji. Tymczasem Scotland Yard już po pierwszej nocy zamieszek zaczął odwoływać funkcjonariuszy z urlopów i sprowadzać posiłki spoza Londynu. Komisarz Tim Godwin określił zarzuty, że policja zachowywała się "nieśmiało" jako bardzo bolesne i nieprawdziwe. Hugh Orde powiedział, że powrót premiera z Toskanii nie miał żadnego znaczenia dla zmiany taktyki policji.
Po drugie, obaj najstarsi rangą brytyjscy policjanci nie życzą sobie sprowadzenia do pomocy z Ameryki Billa Brattona. "Nie jestem pewien, czy mam ochotę pobierać lekcje na temat gangów od Amerykanów, którzy mają ich 400. Wydaje mi się, że istnienie 400 gangów to nie jest dowód szczególnej skuteczności" - powiedział niedzielnemu "Independentowi" Sir Hugh Orde.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz