Notowania

usa
30.07.2008 07:12

Los Angeles: Silne trzęsienie ziemi

Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach czy zniszczeniach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Przedmieścia Los Angeles nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia w skali Richtera. W tej chwili nie ma informacji o ewentualnych ofiarach czy zniszczeniach. *

Centrum trzęsienia ziemi znajdowało się 50 kilometrów na południowy-wschód od centrum Los Angeles. Świadkowie mówią, że wstrząsy były odczuwalne przez kilkanaście sekund.

Według doniesień mediów, w Los Angeles zakołysały się wieżowce. Trzęsienie przeraziło pracowników wysokich biurowców w Los Angeles - wielu z nich zostało ewakuowanych. Wstrząsy nie zakłóciły ruchu na miejscowym lotnisku. Drgania były odczuwalne także w innych miastach Kalifornii - Las Vegas i San Diego.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rośnie zagrożenie pożarami w lasach ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/rosnie;zagrozenie;pozarami;w;lasach,221,0,358109.html )
* [ Potężne pożary pustoszą Kalifornię ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/potezne;pozary;pustosza;kalifornie,201,0,274889.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**

Kalifornia leży w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów świata. Rocznie notuje się tam ponad 10 tysięcy trzęsień ziemi. Zdecydowana większość z nich jest jednak nieodczuwalna przez mieszkańców tego stanu.

Ostatnie duże trzęsienie ziemi miało miejsce w Kalifornii w 1994 roku. Wstrząsy o sile 6,7 stopni w skali Richtera spowodowały wtedy śmierć 72 osób oraz straty w wysokości ponad 20 miliardów dolarów.

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz