Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lpr
16.06.2007 12:00

LPR chce reaktywacji komisji śledczej ds. PKN Orlen

Liga Polskich Rodzin domaga się reaktywacji sejmowej komisji śledczej do spraw PKN Orlen.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lider LPR, Roman Giertych, wyjaśnił, że chce, aby opinia publiczna poznała całą prawdę o układzie, który kierował III RP i aby dowiedziała się, że stoją za nim konkretne osoby. Dodał, że jest już wstępna zgoda PiS i Samoobrony na reaktywację komisji, a ta sprawa znalazła się w aneksie do umowy koalicyjnej.
Roman Giertych poinformował, że w przyszłym tygodniu do marszałka Sejmu wpłynie modyfikacja zeszłorocznego wniosku LPR o reaktywację komisji do spraw PKN Orlen oraz prośba o poszerzenie najbliższego albo kolejnego porządku obrad Sejmu o tę kwestię.
Roman Giertych powiedział, że podczas prac poprzedniej komisji doszło do "zbrodni medialnej". Przypomniał sprawę posła Józefa Gruszki, który był bez przerwy atakowany przez środki masowego przekazu i doznał wylewu krwi do mózgu.
Roman Giertych podkreślił też, że konieczne jest zaprezentowanie opinii publicznej wątków, poruszonych przez posłów podczas prac komisji, a rozwiniętych przez prokuraturę. Dodał, że pojawiły się też nowe zeznania osób, które były przesłuchiwane w Sejmie i fakty przez nie ujawnione są wstrząsające.

Tagi: lpr, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz