Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lwów: Maria Kaczyńska przybyła na Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka

0
Podziel się:

Dzień Dziecka obchodzony we Lwowie sprawia Marii Kaczyńskiej dużą radość. Pierwsza Dama przybyła do Lwowa na Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka. Wraz z dziećmi prezydentowa odwiedziła Cmentarz Łyczakowski, złożyła kwiaty pod grobami ukraińskich i polskich żołnierzy oraz zwiedza miasto. 

Maria Kaczyńska przekazała pozdrowienia dla wszystkich dzieci. Polskim i ukraińskim dzieciom Pierwsza Dama życzy sukcesów w szkole oraz dużo szczęścia i zdrowia.

Do Lwowa przybyło kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z obwodu lwowskiego oraz iwanofrankowskiego. Jak mówią, dzieci bardzo chciały zobaczyć żonę prezydenta Polski. Dzieci przekonują, że Pierwsza Dama jest bardzo miła, często się uśmiecha i chętnie się z nimi fotografuje.

W budynku lwowskiej Opery pierwsza Dama wręczy dwie nagrody główne laureatom konkursu plastycznego. Przebiega on pod hasłem "Uśmiech Dzieci - Uśmiech Lwowa" i jest poświęcony twórczości Kornela Makuszyńskiego. Właśnie twórca postaci "Koziołka Matołka" jest patronem polsko-ukraińskiego dnia dziecka. Autor "Szatana z siódmej klasy" oraz "O dwóch takich, co ukradli księżyc", urodził się w miejscowości Stryj nieopodal Lwowa 125 lat temu. Makuszyński spędził większość życia właśnie w tym magicznym, od wieków wielokuluturowym mieście.

Maria Kaczyńska przebywa we Lwowie na zaproszenie tamtejszego Konsulatu Generalnego. Pierwszej Damie, oprócz dzieci, towarzyszy ambasador Polski na Ukrainie Jacek Kluczkowski.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)