Notowania

euro 2012
07.10.2008 18:58

Lwów straci Euro 2012?

Członek ukraińskiej federacji piłkarskiej ostrzegł władze miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Zdaniem deputowanych miejscowej rady obwodowej, za problemy odpowiada mer miasta Andrij Sadowyj._ _
Iwan Fedorenko, który w Federacji Futbolu Ukrainy zajmuje się Euro 2012, powiedział, że jeżeli Lwów nie rozpocznie przygotowań, może stracić prawo do organizacji spotkań.

Działacz przypomniał, że to UEFA wybierze miasta, w których odbędą się mecze opierając się na stopniu ich gotowości. _ - Nikt nikogo prosić nie będzie. Jest prestiż miasta, jest odpowiedzialność przed jego mieszkańcami _ - zaznaczył Iwan Fedorenko.

Z kolei deputowani lwowskiej rady obwodowej zwrócili się do Prokuratury Generalnej z prośbą o zbadanie kwestii opóźnienia przygotowań przez mera miasta Andrija Sadowego. Chodzi, między innymi, o zwlekanie z podpisaniem umowy z firmą Alpina, która ma być podwykonawcą lwowskiego stadionu.

Ukraińscy eksperci określają Lwów, jako miasto obecnie najgorzej przygotowane do mistrzostw. W Dniepropietrowsku oddano już stadion, w Doniecku nastąpi to w przyszłym roku, a w Kijowie rozpoczęto już modernizację miejscowej areny. We Lwowie na razie wyznaczono jedynie działkę, gdzie ma powstać obiekt. Nie wiadomo nawet, kto będzie finansował budowę.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Drzewiecki nie boi się UEFY. Jest postęp ]( http://news.money.pl/artykul/drzewiecki;nie;boi;sie;uefy;jest;postep;,169,0,372649.html )
* [ Euro 2012. Wszystko idzie zgodnie z planem ]( http://news.money.pl/artykul/euro;2012;wszystko;idzie;zgodnie;z;planem,68,0,366148.html )
* [ Tymoszenko: Damy radę z Euro 2012 ]( http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;damy;rade;z;euro;2012,187,0,370875.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: euro 2012, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz