Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Madeleine Albright i prezydentowa Maria Kaczyńska o zdrowiu kobiet

0
Podziel się:

Była sekretarz Stanu USA Madeleine Albright i prezydentowa Maria Kaczyńska są zaniepokojone statystykami i twierdzą, że zdrowie kobiet nie może schodzić na dalszy plan. Madeleine Albright powiedziała, że walka z terroryzmem, czy o pokój są ważne, ale równie ważna jest walka o zdrowe społeczeństwo.

Maria Kaczyńska powiedziała, że polskie kobiety w ogóle nie interesują się profilaktyką, a do lekarzy zgłaszają się zbyt późno. Prezydentowa dodała, że niewiele kobiet w Polsce korzysta z podstawowych badań, takich jak mammografia, cytologia, czy badania genetyczne.

Madeleine Albright przed przyjazdem do Polski zapoznała się ze statystykami i przytaczała dane, które wśród państw Unii sytuują nas na samym końcu. Albright powiedziała, że tylko w Polsce na raka szyjki macicy umiera dziennie pięć kobiet. Podkreśliła, że większość przypadków tej choroby może być wyleczona, ale w Polsce regularnym badaniom poddaje się jedna na dziesięć kobiet.

W konferencji, która odbyła się w Belwederze wzięli udział politycy i lekarze. Zastanawiali się, w jaki sposób zachęcić kobiety do profilaktycznych badań. Jedną z metod zapobiegania chorobie jest szczepionka przeciwko brodawczakowi ludzkiemu. Prezydentowa Kaczyńska i Madeleine Albright podpisały deklarację, w której zobowiązały się do wspólnej działalności na rzecz walki z chorobą.

Rocznie w Polsce na raka szyjki macicy zapada 3, 5 tysiąca kobiet.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)