Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mama
23.09.2008 15:45

"Mamy do czynienia z zadymą wywołaną przez polityków PiS"

Platforma Obywatelska ocenia działania posłów PiS w sprawie marszałka Bronisława Komorowskiego jako polityczne.

Podziel się
Dodaj komentarz

PiS domagał się wezwania marszałka na posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości. Posłowie PiS chcieli, aby marszałek Sejmu odpowiedział na pytania dotyczące jego kontaktów z byłym oficerem kontrwywiadu wojskowego PRL Aleksanderem Lichockim oraz byłym oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych Leszkiem Tobiaszem.

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski podkreślił, że z powodu podróży zagranicznej Komorowski nie mógł dziś wziąć udziału w posiedzeniu. Poseł Platformy uważa, że posłowie PiS o tym wiedzieli. Według niego mamy do czynienia z "zadymą wywołaną przez polityków PiS".

Według zeznań marszałka, złożonych w warszawskiej prokuraturze, Aleksander Lichocki miał mu sugerować możliwość dostępu do aneksu do raportu o WSI. Z pułkownikiem marszałek został skontaktowany przez byłego oficera WSI Leszka Tobiasza. To właśnie on oskarżył Lichockiego oraz dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego o składanie propozycji załatwienia pozytywnej weryfikacji przed komisją ds. WSI w zamian za 200 tysięcy złotych. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji, Prokurator Krajowy Marek Staszak wyjaśniał, że nie może ujawniać szczegółów postępowania prowadzonego śledztwa. Z kolei posłowie PiS wskazywali na opieszałość prokuratury w przesłuchaniu marszałka, do którego doszło po 8 miesiącach od jego rozmowy z emerytowanym oficerem kontrwywiadu.

Tagi: mama, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz