Notowania

tv trwam
19.05.2013 16:19

Manifestacja w obronie TV Trwam w Warszawie

Pod takim hasłem na placu Zamkowym w Warszawie trwa manifestacja w obronie Telewizji Trwam i wartości katolickich w życiu publicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek MICHALAK/East News)

_ Obudźcie się Polacy! _- pod takim hasłem na placu Zamkowym w Warszawie trwa manifestacja w obronie Telewizji Trwam i wartości katolickich w życiu publicznym.

Tłumy uczestników manifestacji wymachują biało-czerwonymi flagami i słuchają występów zaproszonych artystów. W manifestacji bierze udział kilka tysięcy osób.

Na placu Zamkowym ustawiono scenę na której zaprezentowała się już Eleni, a wystąpią jeszcze między innymi: Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w Gliwicach i aktorki Halina Łabonarska i Katarzyna Łaniewska.

Organizatorzy, Krajowy Komitet SOS dla Telewizji Trwam oraz Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, chcą by całe spotkanie miało charakter rodzinnej majówki.
_ _

_ - Ciągle TV Trwam nie ma miejsca na dostępnej dla wszystkich platformie cyfrowej _ - mówi Maciej Wąsik, radny PiS Miasta Stołecznego Warszawy, jeden z zaangażowanych w organizację majówki.

Jego zdaniem to niedopuszczalne, bo wiele osób nie może odbierać sygnału tej stacji. Tymczasem, według niego, TV Trwam to jedyna telewizja katolicka, która działa niezależnie.

Fundacja Lux Veritatis, nadawca Telewizji Trwam, była jednym z kilkunastu ubiegających się o cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła, dwa lata temu, jej wniosek argumentując, że sytuacja finansowa Fundacji nie jest stabilna.

Fundacja z kolei odpowiada, że przedstawiła wyjaśnienia w tej sprawie i powinny one rozwiać wątpliwości. Teraz trwa kolejny konkurs na cztery miejsca na multipleksie cyfrowym. Bierze w nim udział także Fundacja. Wyniki konkursu znane będą w czerwcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister wyjaśni doniesienia Radia Maryja? KRRiT ogłosiła konkurs na cztery ostatnie miejsca na cyfrowym multipleksie. Obrońcy TV TRWAM zwierają szyki.
Wielka manifestacja w obronie TV Trwam Około 5-6 tys. osób wzięło udział w sobotę w Gdańsku w marszu pod hasłem _ Powstań Polsko, skrusz kajdany _.
TV Puls kończy nadawanie analogowe 20 maja TV Puls zakończy nadawanie analogowe, jako pierwsza ogólnopolska telewizja naziemna.
Tagi: tv trwam, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz