Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marek Jurek o finansowaniu Kościoła katolickiego

0
Podziel się:

Marek Jurek uważa, że pomysł jednego z posłów SLD, aby w czasie kryzysu Kościół katolicki przestał sięgać do państwowej kasy, jest typowym podżeganiem do nienawiści antykatolickiej.  

Lider Prawicy Rzeczypospolitej powiedział Radiu Podlasie, że ta propozycja dowodzi niedojrzałości SLD do funkcjonowania w wolnym państwie.

Jurek przypomniał, że SLD nie tak dawno protestowała przeciwko pomysłowi zaprzestania finansowania partii z budżetu centralnego, a teraz chciałaby odebrać pieniądze Kościołowi.

Marek Jurek powiedział, że wstrzymanie funduszy kościelnych niewątpliwie uderzyłoby również w inne Kościoły i związki wyznaniowe, w tym we wszystkich katechetów pracujących w szkołach.

Marek Jurek przypomniał, że SLD nie chce przeznaczać pieniędzy na katechetów, za to chroni emerytury byłych funkcjonariuszy SB, którzy inwigilowali między innymi ludzi Kościoła. Marek Jurek uważa, że w ramach oszczędności należałoby emerytury ubeckie skasować do poziomu socjalnego.

Dodał, że uczciwi posłowie SLD powinni jak najszybciej zdystansować się od haniebnego pomysłu obcięcia funduszy państwowych przekazywanych Kościołom.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)