Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mazowsze - foteliki dziecięce dla policji

0
Podziel się

44 samochody policyjne na całym Mazowszu zostaną wyposażone w foteliki dziecięce. Mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, przewożonym na przykład do pogotowia opiekuńczego po domowych interwencjach policji.

bEgxAfiZ

Foteliki dziecięce przekazał w Warszawie wicemarszałek województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski. Jak powiedział IAR, policja nie ma ustawowego obowiązku wożenia dzieci w fotelikach, jednak radiowóz również może ulec wypadkowi. I dlatego foteliki mają zapewnić dzieciom zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy.

Do stołecznej policji trafiło kilkanaście fotelików, pozostałe do komend powiatowych.

Według danych policji, w pierwszej połowie ubiegłego roku mundurowi i na Mazowszu wyjeżdżali do interwencji domowych blisko 40 tysięcy razy. Kilka tysięcy przypadków było związanych z przemocą w rodzinie. W konsekwencji takich zdarzeń, pojawia się konieczność przewiezienia dzieci. Dotychczas mazowiecka policja korzystała z pomocy innych służb publicznych.

bEgxAfjb

Foteliki spełniają unijne i polskie normy bezpieczeństwa. Można nimi przewozić dzieci ważące od dziewięciu do trzydziestu sześciu kilogramów, nie starsze niż 12 lat i nie młodsze niż roczne.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 11 tysięcy złotych.

bEgxAfjC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)