Notowania

wiadomości
06.06.2011 14:42

Mazowsze - środki unijne

W tym roku beneficjenci z Mazowsza będą walczyć o ponad 37 milionów euro unijnego dofinansowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na realizację inwestycji drogowych, związanych z budową i remonetem szkół, likwidację wysypisk śmieci. Samorządy będą ubiegać się o pieniądze na wspacie przedsiębiorczości i informatyzacji. Gminy będą mogły starać się też o wprowadzanie internetu szerokopasmowego, Mazowsze ma najwięcej pieniędzy do wydania ze wszystkich regionów.
Unijne pieniądze są też przeznaczane na inwestycje kulturalne - podkreśla wicemarszałek Marcin Kierwiński. Jak zaznaczył wicemarszałek, zarząd województwa podjął decyzje o umieszczeniu na liście projektów kluczowych płockiej Małachowianki - jednej z najstarszych szkól w Polsce, które istnieją od początku powstania w tym samym miejscu. Projekt opiewa na 15 milionów złotych dofinansowania.
Dotajcę ze środków unijnych można uzyskać na dwa sposoby - tłumaczy wicemarszałek Marcin Kierwiński. Konkurs - to pierwsza droga, a w przypadku obiektów, które są najbardziej istotne dla Mazowsza i dla całej Polski należy złożyć aplikację i wpisać na listę projektów kluczowych.
Do tej pory z pieniędzy unijnych sfinansowano między innymi: budowę Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, wspólfinansowano rozbudowę muzeum wsi w Sierpcy, budowę wojeódzkiego szpitala w Płocku, budowę muzeum w Palmirach, budowę siedziby zespołu pieśni i tańca Mazowsze "Matecznik Mazowsza", rewitalizację rynku w Węgrowie. Przy udziale środków unijnych dokonano kompleksowej modernizacji gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz