Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
2006
13.05.2007 10:34

Melchiory 2006 rozdane

Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin została uznana za najlepszą reportażyskę ubiegłego roku. Dziennikarkę doceniono za wrażliwość, profesjonalizm i takt w pokazywaniu zawiłości ludzkich losów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nagrody Melchiora 2006, czyli najważniejsze polskie wyróżnienia dla reportażystów radiowych, prasowych i telewizyjnych, przyznano wieczorem w Filharmonii Zielonogórskiej. Uroczystość po raz warsztatów reporterskich.

O statuetki "Melchiora" ubiegało się w tym roku ponad 80 reportaży. Jak podkreślano, poziom konkursu był bardzo wysoki, stąd wiele równorzędnych nagród.

W kategorii premiera roku nagrodzono reportaże dziennikarek Polskiego Radia Gdańsk: "Nigdy się nie poddawaj" Hanny Wilczyńskiej-Toczko i "Georgia - fragmenty pamięci" Małgorzaty Żerwe. "Melchiora" za Inspirację Roku odebrali Mirosław Dembiński ze Studia Filmowego "Everest" i Marcin Kołodziejczyk z "Polityki", natomiast nagrodę im. Witolda Zborowskiego za reportaż społeczny odebrali: Angelika Kuźniak i Magda Skawińska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia reportaż "Bajka" oraz Cezary Galek z Radia Zachód za reportaż "Po tamtej stronie" - opowieść o Irenie Sendlerowej i uratowanych przez nią dzieciach z warszawskiego getta.

Nagrodę Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, za opracowania naukowe o reportażu radiowym i popularyzację tego gatunku dziennikarstwa, przyznano prof. Elżbiecie Pleszkun-Olejniczak i Jerzemu Olejniczakowi.

Tagi: 2006, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz