Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miedwiediew zrezygnował z reelekcji, ale ma powrócić za 7 lat

0
Podziel się

Najbliższe otoczenie rezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa sugeruje, że obecny przywódca państwa będzie chciał wrócić na Kreml.

Miedwiediew zrezygnował z reelekcji, ale ma powrócić za 7 lat
(ec.europa.eu)
bDTXubzF

Najbliższe otoczenie rezydenta Rosji sugeruje, że obecny przywódca państwa będzie chciał wrócić na Kreml.

Potwierdził te przypuszczenia doradca Miedwiediewa - Arkadij Dworkowicz - w rozmowie z dziennikarzami radia _ Echo Moskwy _.

Wybory prezydenckie w Rosji zaplanowano na marzec 2012 roku. Jednak Dmitrij Miedwiediew w nich nie wystartuje. Prezydent Rosji zrezygnował z reelekcji na rzecz obecnego premiera Władimira Putina. Miedwiediew poinformował o tym podczas wrześniowego zjazdu rządzącej partii Jedna Rosja.

bDTXubzH

Taka decyzja liderów spotkała się z dużą krytyką ze strony rosyjskich polityków i politologów. Opozycja zarzuciła Miedwiediewowi polityczne tchórzostwo. Obecnie prezydent kieruje kampanią wyborczą swojej partii przed wyborami do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu, i po przyszłorocznych wyborach prezydenckich zamierza objąć tekę premiera. Według kremlowskiego doradcy Arkadija Dworkowicza nie oznacza to końca politycznej kariery obecnego prezydenta. Dmitrij Miedwiediew zamierza wrócic na Kreml po wyborach w 2018 roku.

O rosyjskiej polityce czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/minister;finansow;rosji;odmowi;miedwiediewowi,183,0,919991.html) Wróci "autorytaryzm bez rękawiczek" Rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin nie widzi siebie po wyborach w nowym rządzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miazdzace;notowania;miedwiediewa,37,0,897317.html) Miażdżące notowania Miedwiediewa Większy autorytetem dla Rosjan jest premier Władimir Putin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;moze;kandydowac;ludzie;go;popra,200,0,881864.html) Putin może wrócić, bo wątpi w Miedwiediewa Premier Rosji Władimir Putin jest bliski decyzji o kandydowaniu w wyborach prezydenckich; niektórzy są przekonani, że już ją podjął, gdyż wątpi w swojego protegowanego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa - pisze Reuters, powołując się na poważne źródła.
bDTXubAi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)