Notowania

miller
10.02.2010 12:37

Miller po przesłuchaniu

Podziel się
Dodaj komentarz
  Zbigniew Chlebowski doprowadził do zmiany wysokości [podatku](https://www.money.pl/podatki/) od automatów - tak przed  sejmową komisją śledczą badającą aferę hazardową zeznał Leszek Miller. Były premier powołał się przy tym na jeden z dokumentów z podkomisji zajmującej się rządowym projektem ustawy hazardowym.
  Miller mówił, że to Chlebowski zgłosił poprawkę, aby przyjąć kwotę zryczałtowanego podatku od jednego automatu w kwocie 50 euro zamiast 200 euro.
  Leszek Miller powiedział, że jest zdumiony, iż Zbigniew Chlebowski przedstawia się jako osoba, która nie jest autorem tej propozycji. Zdaniem byłego premiera Chlebowski odniósł sukces, gdyż przekonał do swego pomysłu Sejm i rząd i nie powinien się tego wstydzić.
  Za rządów SLD, kiedy Leszek Miller był premierem, uchwalono nowelizację ustawy o grach, która legalizowała na polskim rynku wideoloterię, telebingo i tak zwanych jednorękich bandytów.
  W trakcie prac nad nowelą w podkomisji została zgłoszona poprawka zmniejszającą podatek od gier z planowanych 200 do 50 euro od automatu. Wersja, jaką ostatecznie przyjął Sejm, zakładała, że podatek będzie rósł od 50 euro w 2003 do 125 euro w 2006.
Tagi: miller, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz