Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
edukacja
02.06.2007 12:58

Min. edukacji R. Giertych o ordynacji wyborczej i kanonie lektur szkolnych

Wicepremier Roman Giertych zaprzeczył, aby Liga Polskich Rodzin chciała obniżyć próg wyborczy z 5 do 3 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wicepremier Roman Giertych zaprzeczył, aby Liga Polskich Rodzin chciała obniżyć próg wyborczy z 5 do 3 procent. *

Informację taką podał w swoim blogu eurodeputowany Samoobrony Ryszard Czarnecki. Roman Giertych powiedział we Wrocławiu, że Czarnecki, który przebywa poza krajem, nie orientuje się w polskim życiu politycznym i podawanych przez niego informacji nie trzeba traktować poważnie.

Wicepremier powtórzył, że wprowadzi dzieła Henryka Sienkiewicza do kanonu lektur szkolnych. Uzasadnił to tym, że noblista przyczynił się do ukształtowania polskiego patriotyzmu, a cytaty z jego książek weszły do języka potocznego. Dodał, że jeśli wprowadzi się do kanonu 4 nowe książki, to 4 trzeba będzie usunąć. To, które to będą książki, jest sprawą otwartą. Wicepremier dodał, że umieszczeniu Sienkiewicza w kanonie lektur sprzeciwiają się trockiści.

Gierytch zapowiedział, że nie będzie się godził na zamykanie szkół przez samorządy. Wezwał przy tym nauczycielską "Solidarność", aby protestowała przeciwko takim decyzjom. Ewentualne spory między ministerstwem a władzami lokalnymi powinny, zdaniem Giertycha, rozstrzygać sądy.

Tagi: edukacja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz