Notowania

wiadomości
03.09.2013 16:50

Minister Mucha idzie na wojnę z otyłością wśród dzieci

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministerstwo sportu - edukacja - WF

Minister sportu idzie na wojnę z otyłością dzieci. Zamierza wprowadzić między innymi obowiązek nauki pływania w podstawówce i uatrakcyjnienie lekcji WF-u. Zapowiada także walkę z nagminnym wypisywaniem zwolnień z tych zajęć. Dane, którymi dysponuje ministerstwo są zatrważające.
Minister sportu Joanna Mucha mówi, że polskie dzieci tyją błyskawicznie i coraz więcej z nich zmaga się z nadwagą. Coraz więcej czasu zamiast spędzać aktywnie, przeznaczają na grę na komputerze, czy oglądanie telewizji. - Obecne pokolenie dzieci może być pierwszym od długiego czasu, w którego przeciętna długość życia będzie krótsza niż ich rodziców. W niektórych raportach pojawia się nawet liczba pięciu lat. To na prawdę szmat czasu - mówi minister.
Joanna Mucha zamierza także walczyć z wypisywaniem lekką ręką przez lekarzy zwolnień z WF-u. - Mamy takie podejrzenie, że część z tych zwolnień mogła by nie zostać wypisana przez lekarzy - mówi minister.
Według Światowej Organizacji Zdrowia dla prawidłowego rozwoju dziecko powinno codziennie ćwiczyć nie krócej niż 60 minut. W Polsce te zaleceni spełnia zaledwie co czwarty 11-latek i co dziesiąty 17-latek.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz