Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
30.06.2006 15:54

Minister Radosław Sikorski opublikował w internecie swoją teczkę

Minister obrony opublikował na stronie internetowej dokumenty ze swojej teczki założonej przez WSI. Zawierają one szczegóły dotyczące operacji służb specjalnych przeciwko Radosławowi Sikorskiemu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Operację pod kryptonimem "Szpak" miały w latach 1992-1993 przeprowadzić Wojskowe Służby Informacyjne. Akcja rozpoczęła się 14 października 1992 roku, kilka miesięcy po upadku rządu Jana Olszewskiego, w którym Sikorski był wiceministrem obrony. WSI próbowały mu zarzucić współpracę z brytyjskim wywiadem.
W dokumentach w dziale czynności operacyjnych wpisano, że "Szpak" jest zaangażowany w działalność polityczną ugrupowań stawiających sobie za cel osłabienie struktury wojska i prezydenta. "Szpak zaciekle atakuje WSI, podważając ich cele i zadania, chce paraliżować ich działania" - czytamy w materiałach z teczki. Zasugerowano, że jego działalność jest inspirowana przez obce służby specjalne.
W teczce Radosława Sikorskiego są dowody na inwigilację jego i jego rodziny. Zebrane są informacje z kim się spotykał, streszczone niektóre rozmowy, od kogo i do kogo wysyłał listy. Są także dołączone wszystkie publikacje na temat Sikorskiego w prasie polskiej i zagranicznej z tamtego okresu. Podawane są miejsca zamieszkania, posiadane samochody, zarejestrowane rozmowy telefoniczne. Są nawet informacje dotyczące tego, na co wydawał pieniądze.
Radosław Sikorski napisał w specjalnym oświadczeniu, że o istnieniu teczki dowiedział się od obecnego szefa WSI. Wyjaśnił, że publikuje swoją teczkę w porozumieniu z prezydentem, przewodniczącym sejmowej komisji ds. służb specjalnym i ministrem-koordynatorem ds. służb specjalnych.

Tagi: internet, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz