Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Minister Szczygło o rozmowach gen. Oberinga dotyczących tarczy - wypowiedź dla IAR

0
Podziel się:

Generał Henry Obering - szef amerykańskiej Agencji Obrony Przeciwrakietowej - spotka się jeszcze dziś z ministrem obrony narodowej, Aleksandrem Szczygło. IAR udało się porozmawiać z ministrem przed spotkaniem. Aleksander Szczygło powiedział, że liczy na konstruktywną rozmowę, w trakcie której generał Obering zaprezentuje dokładne założenia amerykańskiej propozycji. "Liczę przede wszystkim na przedstawienie dokładnie, co może wiązac się z tarczą z punktu widzenia rozwiązań technicznych" - powiedział minister.

Aleksander Szczygło zwrócił też uwagę, że to co robią dziś Amerykanie w Polsce - to lobbowanie za tarczą i to jest dobre. "To jest element współpracy, bo jeśli ma dojść do porozumienia miedzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, to dobrze żeby środwiska opiniotwórcze - na przykład kluby parlamentarne, z którymi spotkał sie Obering - wiedziały, jakie jest stanowisko amerykańskie i co Amerykanie sądzą o możliwościach technicznych tego przedsięwzięcia." - podkreślił Szczygło.
Spotkanie z generałem Oberingiem zaplanowano na 16.45, ma potrwać ponad godzinę.
Wcześniej amerykańska delegacja spotkała się z ekspertami, politykami i dziennikarzami. Rozmowy odbyły się także w parlamencie - gen. Obering spotkał sie z członkami sejmowej komisji do spraw zagranicznych i z komisją obrony narodowej.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)