Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister Zieliński o programie "Ratujmy i uczmy ratować"

0
Podziel się:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy musi oficjalnie przedstawić w Ministerstwie Edukacji swój program "Ratujemy i uczymy ratować". Jak powiedział wiceminister edukacji Jarosław Zieliński, po wydaniu opinii przez recenzentów program może zostać dopuszczony do szkół.

bELtMYHV

Kurs "Ratujemy i uczymy ratować" skierowany jest do nauczycieli, którzy po przeszkoleniu mogliby uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy w swoich szkołach. Jarosław Zieliński podkreślił, że w Polsce jest kilkadziesiąt instytucji, które zajmują się szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy, także w szkołach. Jak powiedział, cieszy się, że fundacja Jerzego Owsiaka chce dołączyć do tych instytucji. Dodał jednak, że proponowałby, aby zastosowała się ona do przepisów prawa, które mówi, iż wszelkie programy edukacyjne powinny przejść procedurę dopuszczania do użytku szkolnego w trybie obowiązujących przepisów.
Fundacja, oprócz szkolenia, ma zapewnić wszystkie materiały do prowadzenia lekcji wśród uczniów. Dzieci będą uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy - od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.
Do wszystkich szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim trafił list z fundacji z zaproszeniem do udziału w programie oraz specjalny formularz zgłoszeniowy. Kurs miałby ruszyć w kwietniu w Suwałkach.

bELtMYIy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)