Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mir Husejn Mousawi pojawi się na manifestacji w Teheranie

0
Podziel się:

Mir Husejn Mousawi, który ubiegał się o fotel prezydenta Iranu, pojawi się na manifestacji w Teheranie, zorganizowanej przez jego zwolenników. Irańskie władze nie zgodziły się na organizację wiecu, jednak - jak wynika- z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Mousawiego, do manifestacji dojdzie i przybędzie na nią sam Mousawi. Ma nawoływać do zachowania spokoju.

Po tym, jak w sobotę ogłoszono, że w wyborach zwyciężył urzędujący prezydent Mahmud Ahmadineżad, w Iranie wybuchły zamieszki. Opozycja oskarżyła władze o sfałszowanie wyników głosowania, a do Rady Strażników Konstytucji wpłynęły dwa zażalenia na wyniki wyborów. Jedno z nich wraz z wnioskiem o unieważnienie wyborów złożył Mousawi. Rada ma 10 dni na ich rozpatrzenie. Tymczasem religijny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei wezwał Mousawiego do wycofania skargi na przebieg głosowania.

Według oficjalnych danych, Ahmadineżad zdobył w nich 62 procent głosów, a Mousawi - 33 procent. Rada ma 10 dni na rozpatrzenie odwołania.

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)