Notowania

wiadomości
06.12.2013 14:04

Modlin przekierowuje samoloty

Podziel się
Dodaj komentarz

Lotnisko otwarte, ale samoloty lądują gdzie indziej. Pasażerowie korzystający z portu w Modlinie muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami. Huraganowy wiatr spowodował, że kilka lotów trzeba było przekierować do Warszawy i Bydgoszczy. Średnia prędkość wiatru w okolicach portu przekracza 50 kilometrów na godzinę, porywy dochodzą do 85 kilometrów na godzinę. Widoczność jest w tej chwili ograniczona do 400 metrów.
Niektóre połączenia udało się jednak utrzymać. Rzeczniczka lotniska Magdalena Bojarska tłumaczy, że wszystko zależy od kapitana samolotu. To on podejmuje decyzję czy wyląduje w porcie docelowym ,czy w innym. Przedstawiciele portu zapewniają, że pasażerowie są na bieżąco informowani o zmianach. Informacje na stronie internetowej lotniska są na bieżąco aktualizowane.
Lotnisko nie wstrzymuje pracy, ale osoby, które dziś odlatują z Modlina muszą się liczyć z tym, że rejs rozpocznie się gdzie indziej. Z reguły jest przenoszony do warszawskiego portu Chopina. Pasażerowie są przewożeni w takich przypadkach do stolicy.
Przedstawiciele lotniska nie potrafią przewidzieć, czy w ciągu najbliższych godzin port będzie mógł normalnie funkcjonować.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz