Notowania

wiadomości
06.01.2013 17:55

Mordowia chce Depardieu na ministra kultury

Podziel się
Dodaj komentarz

Po uzyskaniu rosyjskiego obywatelstwa Gerard Depardieu otrzymuje od swoich nowych rodaków coraz więcej dowodów sympatii. Władze wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej Republiki Mordwińskiej zaproponowały francuskiemu aktorowi ...objęcie teki ministra kultury.
Francuz dyplomatycznie podziękował, oświadczając, że przyjąć taką ofertę mógłby dopiero po głębszym poznaniu mordwińskiej kultury, co - jak zaznaczył - może nastąpić podczas kolejnych jego wizyt w republice. Wcześniej w stolicy regionu, Sarańsku, Depardieu otrzymał propozycję osiedlenia się w tym 300-tysięcznym mieście. Władze Mordowii zachęcały aktora do wybrania sobie mieszkania bądź domu.
Rosyjski paszport Gerard Depardieu odebrał podczas spotkania z Władimirem Putinem. Do krótkiej rozmowy prezydenta Rosji i francuskiego aktora doszło w Soczi rosyjskim kurorcie nad Morzem Czarnym.
Putin kilka dni temu podpisał dekret o nadaniu Depardieu rosyjskiego obywatelstwa. Francuski aktor postanowił wyjechać z dotychczasowej ojczyzny, gdy władze w Paryżu chciały wprowadzić wysoki podatek dla bogaczy. Decyzja gwiazdora o zamieszkaniu w Belgii, gdzie płaci się niższe podatki, spotkała się we Francji z falą krytyki.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz