Notowania

moskwa
07.06.2008 10:30

Moskwa będzie jak Nowy Jork

Prezydent Miedwiediew zapowiada, że Moskwa zamieni się w światowe centrum finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiada, że w najbliższym czasie Moskwa zamieni się w światowe centrum finansowe a rubel stanie się wiodącą regionalną walutą rezerwową.

Występując w Sankt Petersburgu na 12. Międzynarodowym Forum Gospodarczym rosyjski prezydent zaproponował zorganizowanie jeszcze w tym roku w Rosji dużej konferencji poświęconej finansom i rynkom surowcowym.

Prezydent Miedwiediew powiedział, że jedną z głównych przyczyn światowego kryzysu finansowego jest brak równowagi między formalną rolą Stanów Zjednoczonych w światowej gospodarce i realnymi możliwościami tego kraju. Przywódca Rosji zwrócił uwagę na konieczność zreformowania światowego rynku finansowego.

Dmitrij Miedwiediew podkreślił, że liberalizacja rosyjskiego rynku gazu i zmniejszenie podatków dla sektora naftowego przyczynią się do stabilizacji globalnego rynku energetycznego.

Prezydent zapewnił, że rosyjskie inwestycje za granicą nie mają spekulacyjnego czy agresywnego charakteru. Dodał, że Rosja jest gotowa włączyć się międzynarodowe działania na rzecz przezwyciężenia światowego kryzysu żywnościowego.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Moskwa na celowniku inwestorów ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/moskwa;na;celowniku;inwestorow,80,0,310352.html )
* [ Miedwiediew chce ekspansji Gazpromu ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;chce;ekspansji;gazpromu,82,0,344914.html )
Tagi: moskwa, miedwiediew, rubel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz