Notowania

wiadomości
27.05.2013 18:40

MSZ: PKW informowała o wyjeździe do Moskwy

Podziel się
Dodaj komentarz

MSZ przyznaje, że Państwowa Komisja Wyborcza informowała resort o wyjeździe swoich przedstawicieli do Moskwy. Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział IAR, że pismo w tej sprawie wpłynęło do ministerstwa 18 kwietnia. PKW nie prosiła jednak resortu o opinię, dotyczącą udziału w konferencji w Moskwie w dniach 23 i 24 maja. Polscy i rosyjscy eksperci mieli tam rozmawiać o organizacji wyborów.
Wcześniej MSZ twierdził, że PKW nie informowała o wyjeździe i zwrócił się o wyjaśnienia w tej sprawie. W odpowiedzi na to Państwowa Komisja Wyborcza oświadczyła, że 18 kwietnia wysłała do MSZ odpowiednie pismo. Potwierdził to później rzecznik MSZ, który tłumaczył, że urzędnicy, zwracający się do PKW o wyjaśnienia, nie wiedzieli o piśmie.
W oświadczeniu PKW napisała też, że konferencja w Moskwie miała charakter naukowy i dotyczyła prawa wyborczego.

Rosja od lat należy do grupy państw, w których kolejne wybory budzą wątpliwości międzynarodowych obserwatorów. Zarzuty nieuczciwości dotyczą przede wszystkim prowadzenia kampanii wyborczych oraz fałszowania procesu głosowania i liczenia głosów. Po ostatnich wyborach parlamentarnych i prezydenckich Rada Europy i OBWE dały Rosji kilka rekomendacji związanych ze zmianami prawa wyborczego. Jednocześnie przedstawiciele obu organizacji podkreślili bardzo dobre przygotowanie techniczne procesu głosowania.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz