Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ potwierdza uwolnienie marynarzy

0
Podziel się:

Polskie MSZ potwierdza uwolnienie w Nigerii marynarzy, wśród których byli Polacy. Wcześniej informację taką podał niemiecki armator statku.
Na pokładzie maszyny znajdowali się Polacy i Rosjanie. Jak mówi Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik MSZ Marcin Bosacki, czwórka Polaków jest już bezpieczna i jest w kraju z rodzinami. Mężczyzn uwolniono w sobotę.
"W niedzielę polski konsul z Abudży pojechał na miejsce w którym uwolniono całą piątkę porwanych i pomógł im wydostać się z kraju. Nie był to proste, bo przebywali oni na terenie Nigerii wbrew swojej woli i nie mieli koniecznych dokumentów podróży. Cieszymy się, że w poniedziałek wrócili oni do Polski. Według naszych informacji, cała czwórka czuje się dobrze i jest już razem z rodzinami" - powiedział IAR Marcin Bosacki.
Statek towarowy niemieckiego armatora został zaatakowany 25 kwietnia u wybrzeży Nigerii. Na pokład wdarło się 14 piratów. Napastnicy ukradli pieniądze i wzięli zakładników. Armator - firma Sunship Schiffahrtskontor nie informuje czy zapłaciła piratom okup

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.