Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msza
03.05.2006 11:15

Msza w intencji Ojczyzny

Podczas mszy świętej w warszawskiej Bazylice Świetego Krzyża biskup polowy Tadeusz Płoski wezwał władze polskie i społeczeństwo aby w pełni zawierzyły opiece Matki Boskiej. Duszpasterz przewodniczył mszy odprawianej w intencji Ojczyzny z okazji Święta Konstytucji 3. maja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Biskup Płoski przypomniał, że dziś jest obchodzona też uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że to król Jan Kazimierz w 1656 roku w lwowskiej katedrze obrał Matkę Boską za patronkę narodu polskiego. Biskup Płoski powierzył opiece Maryi społeczeństwo, a zwłaszcza ubogie i wielodzietne rodziny.

Biskup Płoski przypomniał, że idelogia komunistyczna próbowała zniszczyć Kościół Katolicki i głoszoną przez niego Ewangelię. Podkreślił, że pozbawiono wolności i możliwości wykonywania duszpasterskich obowiązków kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jednak kardynał Wyszyński przypomniał tekst ślubowania króla Jana Kazimierza i w 1956 roku na Jasnej Górze Polacy zebrali się aby upamiętnić rocznicę złożenia jego ślubów - przypomniał biskup Płoski.

Na początku mszy odśpiewano hymn narodowy i powitano przedstawicieli władz. Do Bazyliki przybyli prezydent Lech Kaczyński z żoną, premier Kazimierz Marcinkiewicz, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Jurek i Bogdan Borusewicz, minister obrony narodowej Radosław Sikorski oraz szef MSWiA Ludwik Dorn.

215 lat lat temu Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Była to pierwsza ustawa zasadnicza w Europie i druga na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Tagi: msza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz