Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Białorusi chcą wyjaśnić los księdza Lazara

0
Podziel się
bEqaVWCt

Białoruś-Kościół-ks.Lazar-apele

Niezarejestrowane Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna"zaapelowało do białoruskiego KGB o podanie przyczyny zatrzymania księdza Uładzisława Lazara. Białoruscy obrońcy praw człowieka chcą wiedzieć również, za co duchowny został zatrzymany i gdzie jest przetrzymywany.
Centrum "Wiasna" zwraca uwagę, że obywatele Białorusi mają prawo do informacji o działalności organów państwowych. Z kolei przedstawiciele tworzącej się partii Białoruska Chrześcijańska Demokracja zapowiedzieli zbieranie podpisów pod apelem o wypuszczenie księdza na wolność. Wcześniej około 30 działaczy tego ugrupowania zwróciło się do Prokuratury Generalnej o wyjaśnienie sprawy duchownego.
Ksiądz Uładzisław Lazar - proboszcz parafii w Borysowie - ponad dwa miesiące temu został zatrzymany przez białoruskie służby specjalne. Portal internetowy "Nawiny" zwraca uwagę, że białoruskie KGB odmawia komentarzy w sprawie zatrzymanego księdza.
Pod koniec lipca prezydent Aleksander Łukaszenka poinformował o zatrzymaniu pracownika służb specjalnych, który za pośrednictwem przedstawicieli Kościoła katolickiego miał pracować na rzecz obcych państw. Te słowa prezydenta są łączone właśnie z zatrzymaniem księdza Lazara.

IAR

bEqaVWCW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)