Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Białorusi pojawiły się kolorowe ziemniaki

0
Podziel się
bEpCNjsR

Białoruś - ziemniaki - kolory - wynalazek.

Białoruscy uczeni wyhodowali kolorowe ziemniaki. Teraz specjaliści zastanawiają się czy ich wynalazek przyda się gospodyniom.
Prezentowane na zdjęciach ziemniaki mają żółty, czerwony, niebieski i fioletowy kolor. Białoruskie media chwalą wynalazek swoich uczonych. Kolorowe bulwy mają umacniać organizm, polepszać pamięć i zmniejszać ryzyko rozwoju chorób układu krążenia. Nie podają jednak szczegółów badań, które potwierdzałyby takie zdrowotne właściwości. Nie wiadomo również czy konsumenci polubią czerwone placki ziemniaczane, fioletowe puree lub niebieskie frytki.
Jak się okazuje wynalazek białoruskich uczonych nie jest niczym nowym. Wcześniej kolorowe ziemniaki były już wynalezione na przykład w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem zwykli zjadacze ziemniaków na Białorusi narzekają na tegoroczne ceny. Za kilogram najlepszych gatunkowo ziemniaków o standardowym kolorze na stołecznych bazarach trzeba zapłacić nawet 8 tysięcy rubli, czyli niemal 3 złote. Najtańsze i najgorsze jakościowo kosztują dwa razy mniej. Ciekawe ile kosztowałyby ziemniaki kolorowe?

IAR

bEpCNjtu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)