Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pamięć
26.02.2006 10:02

Na pamięć i młodość najlepsza zielona herbatka

Picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko otępienia umysłowego. Zapobiega także chorobom Alzheimera i Parkinsona. Do takich wniosków doszli japońscy naukowcy po przebadaniu ponad tysiąca osób w podeszłym wieku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Już z wcześniejszych badań wynikało, że zielona herbata zawiera składniki spowalniające proces starzenia mózgu. Wskazywały na to zarówno badania laboratoryjne, jak i testy prowadzone na zwierzętach. Teraz naukowcy postanowili sprawdzić związek między ilością wypijanej zielonej herbaty a zdolnościami poznawczymi ludzi po 70-tce. Badaniom poddano ich codzienną dietę i styl życia. Testowano też takie funkcje umysłowe jak uwaga, pamięć i posługiwanie się mową. Okazało się, że osoby pijące co najmniej dwie filiżanki zielonej herbaty dziennie wykazują o połowę mniej objawów demencji, niż osoby pijące poniżej trzech filiżanek tygodniowo.
Według naukowców, może to też wyjaśniać związek pomiędzy japońskim zwyczajem picia zielonej herbaty i niższym odsetkiem osób cierpiących na demencję starczą niż ma to miejsce w Europie czy Ameryce Północnej.

Tagi: pamięć, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz