Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Słowacji nacjonalista wojewodą

0
Podziel się

Według słowackich politologów, Kotleba jest wyjątkowo niebezpiecznym politykiem, który posługuje się ostrą retoryką rasistowską - jest ksenofobem i wrogiem demokracji.

Na Słowacji nacjonalista wojewodą
(misha.penkov/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEpQAgoR

Na Słowacji dochodzą do głosu nacjonaliści. Ich lider Marian Kotleba zostanie wojewodą w okręgu Bańska Bystrzyca. Wygrał drugą rundę wyborów zdobywając ponad 55 procent głosów.

36-letni Kotleba w kampanii wyborczej otwarcie wzywał do ataków na Romów. Znany jest z tego, że wykupił tereny na których znajdowała się romska osada i wezwał swoich sympatyków z Partii Ludowej Nasza Słowacja do wyburzenia stojących tam drewnianych baraków.

Według słowackich politologów, Kotleba jest wyjątkowo niebezpiecznym politykiem, który posługuje się ostrą retoryką rasistowską - jest ksenofobem i wrogiem demokracji. Jego partia często porównywana jest z czeską nacjonalistyczną Robotniczą Partią Sprawiedliwości Społecznej i węgierskim ruchem narodowym Jobbik.

bEpQAgoT

Komentatorzy ostrzegają władze przed ignorowaniem niebezpiecznej działalność Kotleby i jego sympatyków. Jeśli nie zareagują zdecydowanie w najbliższym czasie nacjonaliści mogą za parę lat znaleźć się w parlamencie - ostrzegają politolodzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Mecz Polska-Słowacja przegrany. Pierwszy Nawałki Na wrocławskim stadionie polska reprezentacja przegrała dziś z ekipą Słowacji.
Regulatorzy Wyszehradu Tworzenie wspólnego rynku energii w Europie ma miejsce również na poziomie regionalnym. Przedstawiciele państw z Grupy Wyszehradzkiej podpisali deklaracje współpracy i to jest następny krok do łączenia rynków energii. Wspólny rynek energii ma między innymi podnieść konkurencyjność jej cen, a co za tym idzie także gospodarek państw członkowskich Unii Europejskiej. Grupa Wyszehradzka właśnie pokonała kolejny ...
Kto odpowie za burdy w Warszawie? Policja wykazała się nieudolnością - twierdzi poseł PSL. Jakie konsekwencje i dla kogo?
bEpQAgpu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)