Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nadużywanie nowych technologii a zmiany w mózgu

0
Podziel się
bErHDTwB

Już co trzeci polski nastolatek zaniedbuje życie rodzinne i obowiązki na rzecz internetu. Specjaliści alarmują - coraz więcej młodych ludzi uzależnia się od nowych technologii.
Profesor Mariusz Jędrzejko z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień ostrzegał w Polskim Radiu 24 , że nadużywanie nowych technologii może doprowadzić do poważnych zmian w mózgu: "Istotą problemu jest to, że w głowie pojawiają się tzw. krótkie skrypty. Jeśli otrzymujemy bardzo dużo informacji zewnętrznych, to mamy bardzo mało czasu na ich przetworzenie oraz podjęcie decyzji. Kiedy obserwujemy dzieci, które trafiają do naszej poradni, widzimy, że na skutek tego procesu szybko podejmują decyzję, ale w większości są to błędne decyzje."
Młodzi ludzie pytani, czy wyobrażają sobie życie bez internetu, zazwyczaj zaprzeczają, tłumacząc to brakiem innego zajęcia lub wkroczeniem nowych technologii do różnych sfer życia.
Aby zwrócić uwagę na problem uzależniania od internetu i urządzeń mobilnych wśród młodzieży, zorganizowano kampanię społeczno-edukacyjną "Wyloguj się do życia". W jej ramach do szkół mają trafić filmy, w których znany raper Wojtek Sokół Sosnowski namawia młodych do życia "w realu".

IAR

bErHDTxe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)