Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najcenniejsi więźniowie CIA byli torturowani w Polsce?

0
Podziel się:

Według Polityki trafiali ono do więzienia w Starych Kiejkutach.

Najcenniejsi więźniowie CIA byli torturowani w Polsce?
(eddiesimages/iStockphoto)

_ D _o więzienia w Starych Kiejkutach trafiło trzech najcenniejszych więźniów CIA: Abu Zubajda, Chalid Szejk Mahammed i ABD al-Rahim al-Nasziri - donosi _ Polityka _.

Abu Zubajda miał być pierwszym więźniem wysokiej wartości, jaki wpadł w ręce CIA. Z bazy w Afganistanie trafił do więzienia CIA w Tajlandii, a stamtąd, przypuszczalnie 5 grudnia 2002 r., miał polecieć do Polski. Chalid Szejk Mahammed miał być jedynym więźniem wysokiej wartości, który miał swiadomość, że jest w Polsce. Do Starych Kiejkut miał być przywieziony z Afganistanu.

Jak pisze tygodnik , sam zeznał, że po przylocie z Afganistanu widział śnieg, a w miejscu pobytu dostał raz butelkę wody z nieoderwaną naklejką, na której widniał adres internetowy z końcówką _ pl _. Trzecim więźniem miał być Abd al-Rahim al-Nasziri, którego prawnik złożył w polskiej prokuraturze doniesienie o torturach.

_ Polityka _ pisze, że tortury stosowano wobec wszystkich więźniów. Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu tygodnika.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t46368.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/saudyjczyk;wieziony;w;polsce;domaga;sie;sledztwa,177,0,679601.html) Saudyjczyk więziony w Polsce domaga się śledztwa Prokuratura zamierza przyznać mu status osoby poszkodowanej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t47504.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/domniemany;wiezien;cia;oskarza;polske,58,0,679226.html) Domniemany więzień CIA oskarża Polskę Saudyjczyk chce by zbadano sprawę tortur, jakim rzekomo poddawano go w Szymanach.
KOMENTARZE
(0)