Notowania

wiadomości
18.01.2014 08:07

Najlepsze liceum w Polsce zagrożone - brakuje pieniędzy

Podziel się
Dodaj komentarz

Liceum Akademickie-Toruń-UMK-subwencja

Przyszłość najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce stoi pod znakiem zapytania. Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ma za mało pieniędzy, żeby dalej kształcić na najwyższym poziomie - mówi dyrektor szkoły Arkadiusz Stańczyk.
Placówka wygrała w tym roku ranking szkół ponadgimnazjalnych, przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Toruńska placówka regularnie znajduje się na szczycie tego zestawienia.
Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, profesor Andrzej Tretyn powiedział IAR, że do Liceum Akademickiego rocznie trzeba dokładać prawie milion złotych. Uważa, że traktowanie szkół bardzo dobrych na równi z tymi słabymi nie jest sprawiedliwe. Szczególnie, że są pewne rodzaje szkół, które dostają większe fundusze.
Technikum numer 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu wygrało w rankingu Perspektyw w kategorii szkół technicznych. Dyrektor szkoły Walenty Szarek powiedział, że jemu też nie starcza pieniędzy z subwencji na prowadzenie placówki. On musi liczyć na pomoc sponsorów.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika przygotował projekt ustawy, który zakłada większe wsparcie dla najlepszych szkół w Polsce. Prezes fundacji edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński uważa, że proponowane rozwiązania mają sens.
Projekt został przekazany na ręce minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz