Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najnowocześniejszy sprzęt w Instytucie Matki i Dziecka

0
Podziel się
bEqEHbAR

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie ma nowoczesny inkubator i laser okulistyczny do leczenia wcześniaków. Sprzęt przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach zakupów z 20 finału. Łączny koszt tych urządzeń o półtora milion a złotych.
Jerzy Owsiak mówi, że takich urządzeń jeszcze nie ma w naszym kraju. "Fundacja inwestuje w najnowsze technologie i jest to absolutny kosmos" - powiedział. Dodał, że z tego sprzętu będą mogły korzystać wcześniaki z całej Polski.
Doktor Tomasz Maciejewski - dyrektor Instytutu Matki i Dziecka poinformował, że ten najnowocześniejsze urządzenia będą służyły małym pacjentom, których leczy placówka w ramach kontraktu. Zaznaczył, że środki z NFZ za leczenie nie wystarczają na zakup tak drogiego sprzętu. "Dzięki niemu będzie krótsze i mniej obciążające badanie wcześniaków" - podkreślił.
Profesor Ewa Helwich - krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii tłumaczy, że inkubator zapewnia bezpieczeństwo podczas badania rezonansem magnetycznym. Podczas tego badania noworodek nie musi być odłączany od respiratora i monitorowana jest czynność serca - zaznacza.
Taki sprzęt do leczenia wcześniaków otrzyma też Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

IAR

bEqEHbBu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)