Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Berlin
06.03.2010 19:51

Napad na kasyno w trakcie turnieju pokera

W trakcie największego turnieju w Niemczech złodzieje ukradli 800 tysięcy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zamaskowani bandyci wtargnęli do pięciogwiazdkowego hotelu w Berlinie, gdzie trwał największy turniej pokerowy w Niemczech. Według niepotwierdzonych doniesień sprawcy skradli 800 tysięcy euro.

Hotel Hyatt na Placu Poczdamskim zaatakowało sześciu przestępców. Jak relacjonują uczestnicy turnieju - z początku napad wyglądał na zwykłą bójkę, ale gdy dostrzeżono uzbrojonych kryminalistów, wybuchła panika. Wszyscy zaczęli uciekać. Przestępcy wielokrotnie krzyczeli, że są w posiadaniu bomby. Rannych zostało 8 osób. To głównie pracownicy ochrony.

Na miejscu natychmiast pojawiła się policja. Trwa dochodzenie. W hotelowym kasynie organizowano pokerowy turniej, w którym do wygrania jest milion euro. Pieniądze były tu wystawione w gotówce. W turnieju brał między innymi udział legendarny niemiecki tenisista Boris Becker, ale odpadł z rozgrywki zanim doszło do napadu.

Turniej można było śledzić na żywo w internecie, stąd cały napad został zarejestrowany:

Organizatorzy berlińskiego turnieju European Poker Tour ogłosili, że zostanie on wznowiony. Zawodnikom, którzy nie chcą kontynuować rozgrywki, przysługuje taka możliwość i całkowity zwrot kosztów, jakie ponieśli.

Tagi: Berlin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz