Narciarstwo alpejskie - MŚJ: Szwajcarka Suter mistrzynią w supergigancie; Polki daleko

0

narciarstwo alpejskie - mistrzostwa świata juniorów - supergigant - juniorki - Suter - Gąsienica-Daniel - Majerczyk - Wąsek - Kłusak

Szwajcarka Corinne Suter wygrała supergigant na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie alpejskim, które odbywają się w Jasnej na Słowacji. To pierwszy złoty medal 19-letniej zawodniczki w jej trzecim starcie na mistrzostwach świata juniorów. W dorobku ma już srebro w supergigancie wywalczone przed rokiem i brąz w kombinacji sprzed dwóch lat.
Kolejne miejsca zajęły Austriaczki; srebro wywalczyła obrończyni tytułu z Le Massif w Kanadzie, Stephanie Venier, która straciła 0.47 sek. Brąz dla Rosiny Schneeberger, która wywalczyła już w Jasnej brąz w gigancie, a przed rokiem również była trzecia w supergigancie; do Suter straciła 0.81 sek.

Z grona 4 Polek najlepiej spisała się Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła 45. miejsce (strata 2.88 sek.); Sabina Majerczyk była 59. (strata 4.29 sek.); Katarzyna Wąsek zajęła 79. miejsce (starta 7.61 sek.), a Magdalena Kłusak była 80. (strata 8.14 sek.). Zawody ukończyły 82 zawodniczki. Wszystkie cztery Polki wystartują jeszcze dziś w superkombinacji.