Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik"-Poznań nie chce gender

0
Podziel się
bEqHQiPp

"Nasz Dziennik"-gender-radni-protest

Prawicowi radni Poznania nie chcą warsztatów gender w podstawówkach. "Nasz Dziennik" pisze, że zamierzają opublikować listę szkół, które zgadzają się na ten program i tych, które wyrażają sprzeciw i nie będą organizować spotkań.
Inicjatywę w tej sprawie podjęły kluby radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego. Prawicowi radni argumentują, że warsztaty o społeczno-kulturowej tożsamości płci będą tak naprawdę ukrytą formą promowania homoseksualizmu.
W październiku stowarzyszenie "Jeden świat" ma rozpocząć w poznańskich podstawówkach program "Opowiadanie świata. Na ten cel otrzymało z MSZ prawie 90 tysięcy złotych. Warsztaty mają być skierowane do uczniów, nauczycieli klas 1-6, a także między innymi pracowników świetlic, szkolnych psychologów czy logopedów. Autorzy chcą, by dzieci miały świadomość ról obu płci w społeczeństwie i ich wpływu na codzienne życie. Twierdzą, że większa świadomość zapobiegnie w przyszłości dyskryminacji, przemocy wobec kobiet czy mobbingowi.
Więcej o sprawie w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/to/kry

bEqHQiPS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)